Критерії вибору будівельних блоків

Критерії вибору будівельних блоків

Критерії вибору будівельних блоків

Цілі може бути три: конструкційна, конструкційно-теплоізоляційна, теплоізоляційна. Простіше кажучи, потрібно просто щось побудувати, утеплити чи те й інше разом.

Перший критерій – міцність матеріалу, тобто здатність витримувати певні фізичні навантаження.

Для того, щоб вибрати відповідний блок, потрібно дивитися на марку. Так марка керамзиту М – 50-150. Виходить, матеріал витримує навантаження від 50 до 150 кг на квадратний сантиметр, це дуже висока міцність.

Наприклад, піноблок маркується показником 0,25-12,5, а отже, зводити з нього несучі стіни буде помилково. В інтернеті можна знайти зведені таблиці міцностей будівельних блоків та зробити необхідні для конкретних потреб розрахунки.

Другий критерій - ставлення до різних температур

Варто звернути увагу на морозостійкість матеріалу: будь-який будівельний блок здатний витримати обмежену кількість циклів повного заморожування та відтавання, після чого він почне руйнуватися. Навіть у високих широтах стіни не промерзають, тому показник є умовним. Рівень морозостійкості (МРЗ) 35 (стільки повних заморозків витримає) є достатнім, більшість його легкоблокових досягають. Для керамічних моделей показник складає 50.

Здатність матеріалу вбирати вологу

Бетон тут поступається цеглою, тому стіни з будь-якого виду блоків потребують зовнішнього оздоблення фасадів (облицьовування, штукатурка, сайдинг і т.д.). Тому процедуру обробки не варто відкладати на рік до початку нового дачного сезону.

Зворотний дзвінок