Переваги використання блоків для вентиляції

Переваги використання блоків для вентиляції

Переваги використання блоків для вентиляції

Вентиляційний блок є конструкцією з порожнистими каналами всередині. Вони широко використовуються у спорудженні громадських, промислових, житлових, складських та комерційних будівель та споруд. Саме завдяки вентиляційним блокам вуглекислий газ та неприємні запахи видаляються з кухні, туалету, ванної кімнати, коридору.
Самі блоки – це прямокутні плити, через які проходять круглі та квадратні отвори.
Вентиляційні блоки можуть відрізнятися між собою не лише за технічними характеристиками, а й за фізичними показниками. У кожному індивідуальному будівельному проекті вибирається вид блоків для вентиляції.
Висота блоків становить, як правило, від 2500 мм до 3500 мм. Міцність залежить від матеріалів, що використовуються при їх виготовленні.

Основними перевагами вентблоків є:

  • швидка організація природної вентиляції;
  • підвищена міцність конструкцій (марка міцності на стиск стартує від М-100);
  • висока надійність та зносостійкість;
  • стійкість до високої вологості повітря;
  • висока морозостійкість (не менше 50 циклів заморожування та відтавання);
  • експлуатаційний термін від 30 до 100 років (залежно від вологості повітря та матеріалу, з якого зроблено блок);
  • стійкість до процесів гниття;
  • стійкість перед утворенням грибка та плісняви.

Висота вентиляційного блоку залежить від висоти приміщення, а ширина – кількості каналів. У верхній частині площини блоку, яка виходить у приміщення, розташовується квадратний отвір, який використовується для збирання повітря та з'єднується з одним із вертикальних каналів.
Залізобетонні блоки, як Ви здогадалися, будуються з бетону, армованого залізним каркасом. При цьому кожен блок має один центральний (головний) витяжний канал, і кілька допоміжних. Перший етап у виготовленні вентблоків ЗБВ – це виливок половинок блоку з бетону, а потім з'єднання кожної половинки зі сталевою арматурою. Після цього половинки з'єднуються між собою шляхом зварювання арматури кожної деталі, а також заливки бетону в шви.
Керамзитобетонні блоки містять керамзит. Останній є пористими гранулами обпаленої глини. Вони полегшують сам блок, оскільки самі легкі та пористі. Водночас керамзит підвищує теплоізоляційні характеристики вентблоків. Найбільш універсальними серед цих трьох видів вентиляційних блоків є залізобетонні. Вони настільки міцні, що використовуються не тільки в стінах будівель, а й як огорожі для комунікацій проводів.
Вентблоки потрібно монтувати у гніздах, які спеціально споруджені у стіні будівлі.
Вентиляційні блоки використовуються для виконання кількох завдань. Наприклад, у продажу є збірні вентблоки, які створені для монтажу у приміщеннях специфічного призначення. Для спорудження утепленого чи неутепленого горищного приміщення використовуються збірні блоки кількох модифікацій.
У будівництві в сейсмічно активних зонах використовується вентиляційний блок з конструкцією, яка посилена надійною арматурою та іншими елементами, що зміцнюють.
Але хоч би якими були індивідуальні особливості кожного проекту, існує одна аксіома. Використовувати вентблок можна в будівлях висотою не більше 25 поверхів.


Якщо Вам потрібно забезпечити природну вентиляцію при спорудженні приватного будинку, який спроектований згідно з оригінальним проектом, блоки виготовляються на замовлення. Вони мають нестандартні форми та габарити, а також кількість каналів.

Зворотний дзвінок