ВИДИ БОРДЮРІВ ТА ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ

ВИДИ БОРДЮРІВ ТА ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ

ВИДИ БОРДЮРІВ ТА ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ

Існує кілька типів бордюрів:

  • Дорожні.
  • Тротуарні.
  • Садові.

Кожен із них виконує певну функцію.

Навіщо потрібні бордюри та з чого їх виготовляють?


Садовий Бордюр

Основна функція – захист доріжок від руйнування внаслідок природних процесів: дощу, снігу, зростання трави. Крім цього, садовий бордюр виконує декоративну функцію, поділяючи земельну ділянку на чітко окреслені ландшафтні композиції, а також утримуючи від обсипання землю у клумбах.

Виготовляють садові бордюри із пластмаси, металу та бетону. Бетонні садові бордюри популярні серед споживачів за рахунок високих експлуатаційних характеристик та невисокої ціни. Вони мають великий термін служби, їх можна фарбувати, тим самим змінюючи загальну концепцію ландшафтного дизайну ділянки.

Пластикові бордюри для садових доріжок не мають міцності бетонних і виконують лише декоративну функцію. Вони дешеві і прості в установці, тому користуються популярністю у тих, кому потрібно швидко і недорого ушляхетнити земельну ділянку.


ДОРОЖНІЙ БОРДЮР

За призначенням дорожні бордюри поділяються на:

  • тротуарні;
  • для дорожнього полотна

Тротуарні бордюри використовують як огорожі для квіткових клумб, для виділення пішохідних зон та інших варіантів благоустрою в межах міста.

Бордюри для дорожнього полотна використовуються як декоративне оздоблення: для поділу зон руху транспорту та пішоходів, оформлення різних стоянок або місць для тимчасового паркування, але основна функція бордюрного каменю – посилення конструкції дорожнього полотна. Для виконання цього основного завдання тротуарний і дорожній бордюр виготовляють з граніту і бетону.

Бордюр бетонний дорожній коштує дешевше, ніж дорожній гранітний бордюр. Висока ціна гранітного бордюру цілком виправдана, оскільки вироби з природного матеріалу мають підвищену міцність та стійкість до стирання у процесі експлуатації.

Зворотний дзвінок